Nisan 20, 2020

Adıyaman Zeytincilik, zeytin fidanı üreterek ürettiği bu fidanların perakende ve toplu olarak satışını gerçekleştirmektedir. Türkiye’de zeytincilik faaliyetlerinin gelişmesinde oldukça büyük faydalar sağlayan bu işletme sayesinde kaliteli ve lezzetli ürünler elde edebilirsiniz.

Tarım arazinizin niteliği gereği verim elde edemeyeceğinizi düşünüyorsanız zeytin fidanları ile birlikte arazinizden en yüksek verimi elde edebilirsiniz. Ülkemizde zeytin ve zeytinyağı işletmeciliğinin artış göstermesi ile birlikte zeytin üretimi de revaçtadır. Zeytincilik kültürünün ülkede gelişmesini sağlayan fidancılık sayesinde mavi ve sarı sertifikalara sahip olabilirsiniz. Sertifikalarla birlikte herhangi bir problemi bulunmayan sağlıklı fidanlarla üretime geçebilirsiniz. Doğru alana doğru fidanı ekerek üretime geçebilirsiniz. Böylelikle ülkemizde söz konusu olan zeytin üretimine katkıda bulunabilirsiniz.

Adıyaman Zeytin Fidanı Çeşitleri

Adıyaman Zeytincilik farklı zeytin fidanı türleri ile farklı üretimler gerçekleştirebilmenizi sağlamaktadır. Aynı zamanda kendinize ait bir zeytin seranız olsun istiyorsanız Adıyaman Zeytincilik vasıtası ile satın aldığınız fidanlardan bir sera oluşturabilirsiniz. Bu zeytincilikte bulunan fidan çeşitleri Ayvalık, Gemlik, Domat, Eşek, Memecik, Uslu, Erkence ve Manzanilla fidanlarıdır. Bu fidanların çeşitli özellikleri sayesinde birbirinden kaliteli ürünler elde edebilirsiniz.

Bu fidanlar arasında Gemlik ve Ayvalık fidanları sıklıkla tercih edilmektedir. Hatta Türkiye’nin zeytin üretiminin %80’i Gemlik fidanı sayesinde gerçekleşmektedir. Gemlik fidanı %30 yağ oranı bulunan zeytinler elde etmenizi sağlamaktadır. Dekar başına verimliliği artırmak için fidan sayısını sabit tutarak üretime başlayabilirsiniz. Ayvalık fidanı ile de sofraların vazgeçilmezi olan zeytinler elde edebilirsiniz.