Nisan 20, 2020

Her yeni dikilen bir zeytin fidanı, daha çok zeytin yetiştirmek ve daha çok zeytinyağı elde etmek demektir. Bu konuda zeytin çeşitliliğinin sağlanması için Antalya Zeytincilik bünyesinde her çeşit zeytin fidanı bulunmaktadır. Zeytin yetiştirmek ile ilgilenen vatandaşlarımız kendi isteklerine uygun olan zeytin fidanlarını kolaylıkla sitemizden seçebilir ve siparişini verebilirler. Fidanlarımız aşılama, çelikleme, yumrulama yöntemleriyle çoğaltılmıştır, uygun bakımlar yapıldığı takdirde sizlere güzel dönüşler vereceklerdir. Uslu, sarı ulak, erkence, girit, ayvalık ve daha bir çok çeşit zeytin fidanını siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Sipariş verilecek olan zeytinler dikime hazır olarak gönderilecektir.

Zeytin Çeşitleri ve Zeytin Bakımı

Zeytin çeşitleri sofralık ve yağlık olarak ayrılmaktadır. İlgi ve ihtiyaca yönelik zeytin fidanı seçimi yapılmalıdır. Daha çok sofralık zeytin elde etmek için tercih edilen zeytin fidanları; ayvalık, çekişte, eşek zeytini, memecik, uslu, çelebi, sarı ulak gibi zeytin çeşitleridir. Yağlık olarak tercih edilen zeytin fidanları ise gemlik, erkence, Kilis yağlık, memecik, otur ve ayvalık gibi zeytin çeşitleridir.

Firmamızda daha bir çok çeşit zeytin fidanı bulunmakla birlikte, bilgi edinmek ve satın almak firmamıza başvurabilirsiniz. Sizler için en kaliteli ve verimli olacak şekilde satışa sunulan zeytin fidanlarımız sofralarınızı süsleyecek ve yetiştiricilerimiz için bol kazançlar sağlayacaktır.

Dikime hazır gönderilen zeytin fidanları derin kazılan çukurlara ekilmeli ve sulama, gübreleme, budama gibi bakımları titizlikle gerçekleştirilmelidir. İyi bakımı yapılan fidanlar kısa sürede gelişecek ve meyve vermeye başlayacaktır.