Nisan 20, 2020

Zeytin ağacı dünyanın en eski meyve ağaçlarından biri olarak bilinmektedir. Türkiye’de zeytin üretimi gıda sektöründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu durum zeytin yetiştiriciliğini üretici açısından karlı bir hale getirmektedir. Aydın mavi sertifikalı zeytin fidanı ihtiyaçlarınızda kaliteli fidanlarımızla sizlere hizmet sunmaktayız. Zeytin yetiştiriciliği emek isteyen ve zorlu bir süreçtir. Çiçek sayısı, değişebilen iklim faktörleri, tarımsal faktörler ve toprak özellikleri zeytin verimini etkileyen en önemli faktörlerdendir. Profesyonel olarak yetiştirilmiş kaliteli zeytin fidanlarımız bu faktörlere dayanıklı olarak üretilmiştir.

Aydın Zeytin Yetiştiriciliği

Aydın iklim koşulları açısından ve toprak yapısı açısından zeytin yetiştiriciliğine oldukça uygundur. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bir bölge olan Aydın ilinin birçok ilçe ve köyünde zeytin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Aydın Türkiye’de zeytin ağaçlarının en fazla olduğu il olma özelliği taşımaktadır. Bu nedenle kaliteli ve sertifikalı zeytin fidanlarımızdan alarak sizde arazilerinizde ve bahçelerinizde zeytin üretimine başlayabilirsiniz.

Mavi Sertifikalı Zeytin Fidanı Avantajları

Mavi sertifikalı zeytin fidanlarımız hastalıklara karşı arındırılmış olarak yetkili kurumlar aracılığıyla üretilmektedir. Üretici, mavi sertifikalı fidanlar için damızlık parsel ayırarak, bu fidanları orada yetiştirmelidir. Bu alanda yetiştirilecek ürün miktarı kapasite raporu ile tespit edilmektedir. Sertifikalı zeytin fidanlarımızda; Sarı Ulak, Ayvalık, Manzanilla, Memecik, Çakır gibi birçok çeşidimiz bulunmaktadır. Toprak yapısı ve iklim koşullarına göre hangi tür zeytin fidanı alınacağı belirlenmelidir. Uygun fiyat avantajlarımız ve profesyonel ekibimizle sizlere bu konularda destek olmaktayız.