21 Nis

Hoş kokusu ile bilinen Ayvalık zeytini oldukça verimli bir zeytin çeşididir. Soğuya karşı yüksek dirence sahip olması, çok tercih edilen fidan çeşitlerinden olmasına katkı sağlamıştır. Firmamızdan satın alabileceğiniz Ayvalık zeytin fidanı, her türlü toprakta yetişebilirliği ile size bu konuda kolaylık sağlayacaktır. Hem sofralık hem de yağlık olarak kullanıma uygun olması zeytin yetiştiriciliği yapan müşterilerimiz ile hobi amaçlı fidan satın almak isteyen müşterilerimiz tarafından talebin çok olmasına neden olur. Saksılı olarak satılan fidanların  12 ay boyunca dikiminin yapılması mümkündür. Meyve kokusu ve aromasını ile zeytin çeşitleri arasındaki ilgi çekiciliğini her zaman korumaktadır.

Firmamıza istediğiniz çeşit zeytin fidanını belirterek kolaylıkla temin edebilir, kaliteli ve verimli zeytin fidanlarına sahip olabilirsiniz.

Ayvalık Zeytin Fidanı Dikimi ve Bakımı

Aşılı ve tüm bakımları yapılmış olarak gönderilen fidanların dikimi kolaylıkla yapılır. Dikim yapılacak toprağın iyi kazılması gerekir. Toprağın organik besinler yönünden zenginleştirilmesi fidanın daha kolay adapte olmasına ve gelişmesine yardımcı olacaktır. 5-6 metre aralıklarla fidan dikimi gerçekleştirilir. Dikim yapılan sene fidanın bolca sulanması, kök salmasına ve sağlamlaşmasına olanak sağlar. Verimi yüksek olan Ayvalık zeytin fidanından, iyi verim alınabilmesi ve hızlıca büyüyüp gelişebilmesi için bakımının iyi yapılması gerekir. Fidan gövdesinin güneş alacağı ölçüde budama yapılması daha iyi gelişim için tavsiye edilmektedir.

Bakımı yapılan fidanlar sizlere bolca ürün vererek ve hoş kokular yayarak dönüt vereceklerdir.