Nisan 20, 2020

Denizli ceviz olarak kaliteli ceviz fidanları üretimi gerçekleştirmekteyiz. Cevizin yapısından kaynaklanan nedenlerle tohumdan ağaç elde edilmeye çalışıldığında ağaç kalitesinde ve meyve yapısında sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle aşılı ceviz fidanı üretimi yapan profesyonel firmalardan alınacak fidanlarla yetiştiriciliğe başlanması tavsiye edilir.

Ceviz Fidanı Nasıl Üretilir?

Uygun topraklara ekilen tohumlar, ekilmeden önce ilaçlanarak bakteri, mantar gibi sorunların önüne geçilir. Bu sayede daha sağlıklı fidanlar oluşması sağlanır. Ekim için hazırlanan fidanlar şişirme işlemi uygulanarak patlatılarak ekimi yapılır. Aşı uygulanarak farklı cinslerde fidanlar elde edilmesi sağlanır. Yama ve bilezik göz aşıları uygulanarak aşıların tutma şansı arttırılmaktadır.

Ceviz Fidanı Nasıl Seçilir?

Alacağınız ceviz fidanından %100 verim alabilmek için iklim koşullarına uygun bir fidan tercih etmeye dikkat ediniz. Eğer karasal iklim koşullarının olduğu bir bölgede ekim yapacaksanız geç çiçeklenen çeşitlerden tercih etmelisiniz. Don olaylarının görüldüğü bölgelerde çok geç uyanan vejetesyon dönemi açısından kısa türler tercih etmelisiniz. Yine seçtiğiniz ceviz türünün hastalıklara karşı dayanıklılığına, meyve kalitesi ve verimine dikkat etmelisiniz. Ceviz üretiminde kalite ve verim almak istiyorsanız aşıl ceviz fidanlarımızı tercih etmelisiniz.

Neden Profesyonel Üretilen Ceviz Fidanı Almalısınız?

Ceviz fidanlarımızı sizler için profesyonel ekibimizle ve kaliteli üretim yaklaşımımızla yetiştirmekteyiz. Kaliteli fidanlarımızdan, doğru yetiştirme işlemlerini uygularsanız, en kısa sürede meyve alma imkanına kavuşacaksınız. Bu noktada en doğru ceviz fidanı yetiştirme yöntemleri konusunda sizleri bilgilendirmekteyiz. Bunun yanı sıra uygun fiyatlarımızla sizlere hizmet sunmaktayız.