Nisan 20, 2020

Denizli süs bitkisi alanında kaliteli hizmet anlayışımızla yetiştirdiğimiz fidanlarımızla sizlere hizmet sunmaktayız. Süs bitkileri kesme çiçekler, iç mekan süs bitkileri, dış mekan süs bitkileri, doğal çiçek soğanları olarak sınıflandırılmaktadır.

Kesme Çiçekler

Buket, çelenk ve sepet yapımında kullanılan bitkilere kesme çiçek adı verilmektedir. Karanfil, kesme gül, kasımpatı bu grupta değerlendirilmektedir.

İç Mekan Süs Bitkileri

İnsanların bulundukları ortamların havalarını farklılaştırmak amacıyla ev ve işyeri gibi kapalı mekanlarda yetiştirdikleri hoş görüntülü bitkilerdir. Barış çiçeği, menekşe, flamingo çiçeği gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.

Dış Mekan Süs Bitkileri

Dış mekan süs bitkileri kentleşmenin etkisiyle betonlaşan alanlarda süsleme amaçlı bitki kullanımını doğurmuştur. Kendi zevkinize göre yeşil mekanlar oluşturmak ve dış mekanları güzelleştirmek için birçok çeşitte dış mekan süs bitkisi fidanlarımızdan alabilirsiniz. Dış mekan süs bitkilerinin birçok türü bulunmaktadır. Bunlar; ağaçlar, ağaççıklar, çalılar, sarılıcı ve tırmanıcı bitkiler, yer örtücü bitkiler, mevsimlik çiçekler, soğanlı bitkiler, çim bitkileridir.

Doğal Çiçek Soğanları

Doğal çiçek soğanları toprak altındaki organlarında gıda maddesi depo eden otsu bitkilerdir. Göl Soğanı, Toros Kardeleni, Kara Çiğdem, Yılan Fıstığı, Deve Tabanı, Yoğurt Çiçeği gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.

Süs Bitkileri Üretimi

Profesyonel üretim anlayışımız sonucu ortaya çıkan kaliteli fidanlarımız sayesinde süs bitkisi yetiştirebilir ya da evlerinizi, bahçelerinizi süsleyebilirsiniz. Denizli ili artan nüfusuyla beraber betonlaşmanın oldukça arttığı bir ilimizdir. Bu nedenle evlerinizin bahçesini ve içini süs bitkileriyle renklendirerek, bulunduğunuz ortamları güzelleştirebilirsiniz. Bunun yanında ticari amaçla süs bitkisi yetiştiriciliği yapabilirsiniz.