Nisan 20, 2020

Denizli zeytin fidanı , Denizli bölgesinde yetiştirilen son derece yararlı ve kullanımı yaygın zeytin çeşitliliğinden bir tanesidir. Sofralık zeytinler ve yağ yapımı konusunda oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Meyvesi lezzetlidir ve toprak verimliliğine açık bir bitkidir. Yağ oranını meyvesini aldıktan sonra da dilediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz.

Denizli Zeytin Fidanının Özellikleri

Tüm bitkilerin ihtiyacı olduğu gibi zeytin fidanı meyvesinin de beslenme ihtiyacının iyi yapılması gerekir. Topraktaki minerallerin dışında gübreleme yöntemi zeytinin çok daha lezzetli olmasını sağlamaktadır. Ege ve Akdeniz iklim tiplerine elverişli yetiştirildiğinden dolayı bu bölgelerde sıklıkla karşılaşmanız olağandır. Gübrelemenin yapılması zeytinin çeşidine göre değişiklik göstereceğinden dolayı iyi tanımanız gerekir. Verimini alabilmek adına arsaya dikilirken aralıklarına dikkat edilmesi , toprakta çok daha iyi tutunmasını sağlayacaktır.

Denizli Zeytin Fidanı Bakımı

Çok yoğun bir bakım istemeyen zeytin ağaçları sık aralıklarla sulanmaz.  Fakat imkanlar var ise sulanan Denizli zeytininin daha lezzetli olduğu ve çabuk olgunlaştığı bilinmektedir. Yağlı bir meyve vermesini istiyor iseniz çiçeklenme ve meyve verme dönemlerini iyi takip ederek sulama bakımını bu zamanlarda yapmanız en iyisi olacaktır. Böylece alacağınız meyvesinden son derece memnun kalabilirsiniz. Denizli zeytininin fidanında kesinlikle hiçbir hastalık bulunmadan satın alarak dikimini gerçekleştirip memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Sertifikalı olan fidanlarımız ile her zaman hizmetinizdeyiz. Aynı zamanda uygun olmasından dolayı dilediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz.