Nisan 20, 2020

Meyvecilik ülkemizin önemli meslek gruplarındandır. Bu yüzden kaliteli ve güvenilir meyveciliğin temelini oluşturmak için kaliteli ve aşılı fidan dikimi oldukça önemlidir. Tohum ve fidanın kalitesi de bir o kadar iyi olacaktır.

Sertifikalı Fidancılık

Sertifikalı fidan dikimi iyi bir yetiştiricilik için olması gereken bir unsurdur. Fidan yetiştiricisi kullanacağı fidanı, anacını, nasıl aşılanacağını ve fidanın menşeini bilmesi ile daha kaliteli ve karlı bir üretim yapması yetiştirici için büyük önem arz etmektedir.

Fidancılıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli meyvecilik ve fidancılık için doğru seçilecek fidanın sertifikalı olup olmadığına dikkat edilmeli ve mutlaka üzerinde etiket olan fidanlar seçilmelidir. Kökleri açıkta kalmış fidanlar seçilmemeli, saçakları kontrol edilmelidir. Aşırı ince ve aşırı kalın gövdeli fidanlar tercih edilmemeli ve gözleri uyanmış fidanlar alınmamalıdır. Fidan alırken aşı yerine bakmayı ihmal etmeyiniz. Mutlaka anaç ve kalemin kaynaşma yerini görmeniz ve aşılı olduğuna ikna olmanız gerekir. Alacağınız fidanın gövdesinde hastalık olup olmamasına özen gösteriniz.

Neden Manisa Narenciye ?

Manisa Narenciye olarak sağlığınız için narenciye üretimine önem veriyor ve gün geçtikçe kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu ama doğrultusunda birçok firmadan farklı olarak fidancılıkta uyulması ve dikkat edilmesi gereken bütün hususlara uygun ayrıca fidanlar sertifikasyonuna ait genel esaslar tebliğine uygun,kaliteli, güvenilir,her iklim koşullarına uygun narenciye fidanlarımız bulunmaktadır. Sizde firmamızdan alışveriş yaparak üretime başlayabilirsiniz. Unutmayın siz ve tercihleriniz bizim için değerlisiniz.