Nisan 20, 2020

Manisa zeytin fidanı, bünyesinde farklı özellikler gösteren zeytin fidanlarını bulunduran ve farklı sertifikalara sahip fidanların toplu ve perakende satışını gerçekleştiren bir işletmedir. Zeytin üretme amacınızı göz önünde bulundurarak fidan tercihi yapmanız önerilmektedir. Üretimi gerçekleştireceğiniz toprağın analizi de bu hususta dikkat etmeniz gereken şeyler arasında yer alır. Sertifikalı fidanlar sayesinde gerçekleştireceğiniz zeytin üretimi oldukça kaliteli sonuçlar elde edebilmenizi kolaylaştıracaktır.

Her fidancıda mavi sertifikalı zeytin fidanı ne yazık ki bulunmaz. Bunların bulunabilmesi için gerekli izinlerin alınması ve belirli bir parselin üretim için ayrılması gerekmektedir. Manisa zeytin fidanları arasında mavi sertifikalı zeytin fidanı bulabilir ve yüksek verim sağlayacak fidanlar kullanarak zeytin üretebilirsiniz.

Zeytin Üretimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Manisa zeytin fidanı satın aldığınız zaman bu fidanla üretmeniz gereken şeylere dikkat etmeniz gerekir. Üretim amacınızı dikkate aldığınız zaman yağ veya zeytin üretiminde farklı fidanlar kullanmanız gerektiğini bilirsiniz. Oluşacak zeytinin yağ oranı ve sofralarda kullanılabilecek niteliklere sahip olup olmaması fidan tercihiniz açısından önemli bir kriterdir.

Satın almış olduğunuz fidandan yüksek verim alabilmeniz için toprağın yapısına dikkat etmelisiniz, aynı zamanda zeytin fidanlarının belirli bir yükseklikten sonra zeytin üretimi için elverişli olmadığını da bilmeniz gerekmektedir. 40 °C’ye kadar sıcaklığa dayanabilen zeytinin yüksek sıcaklıkta sulanması gerekmektedir. Kuraklığa dayanıklı bir fidan dahi olsa yıllık belirli oranda yağış alması gerektiğini ve büyüyebilmesi için güneş görmesi gerektiğini unutmamalısınız.