Nisan 20, 2020

Günümüzün kentleşme oranının artmasıyla yeşile olan hasretimiz de çoğaldı. Nereye baksa, binalar, apartmanlar, beton yığını gören insanlar artık evlerini yeşillendirmeye, birazda olsa doğaya olan hasretini dindirmek istiyor. Yeşil görme isteğinin önüne geçemeyen insanlarda evlerine iç ve dış mekan süs bitkileri alarak bu ihtiyacını gidermekte. Bu noktada Osmaniye süs bitkisi çeşitleri ormanlarda, tropik bölgelerde, çöllerde hatta ve hatta suda yaşayan bitki çeşitleriyle zenginleştirilmiştir.

Firmamızda bulunan süs bitkisi çeşitleriyle koridorlarınızı, salonlarınızı, balkonlarınızı, bahçelerinize ve vitrinlerinizi yeşile olan hasretinizi giderecek şekilde süsleyebilirsiniz. Süs bitkisi çeşitleri saksı ve kasa gibi alanlarda kolaylıkla yetişebildiğinden saksı bitkileri olarak geçmektedirler. Güzel çiçekleri ve güzel yaprakları ile göze hitap eden süs bitkileri hem evinizi güzelleştirecek hem de sizlere doğa ile iç içe yaşam fırsatı sunacaktır.

Süs Bitkilerinin Genel İstekleri

İç mekan süs bitkileri doğal olarak farklı yaşam alanlarından geldikleri için farklı isteklerde bulunacaklardır. Bu nedenle bazıları ışığı çok severken bazıları hiç sevmez, bazıları sürekli sulama isterken özellikle kaktüsler hiç suya ihtiyaç duymazlar.

İç mekan bitkileri serada yüksek ışık aldıkları için evde de balkonlarda ışık alan yerlere ve pencere kenarlarına koyulmalı, klorofil kaybetmesi önlenmelidir. Klorofil kaybeden bitkiler yapraklarını kaybedecektir.

Bitkilerin organik besinlerce zenginleştirilmesi için gübreleme işlemi sulama esnasında su ile birlikte yapılmalıdır. Kaliteli ve zengin toprak, bolca ışık ve biraz su ile evinizden doğaya kapı açabilirsiniz. Firmamızdan satın alacağınız her bir süs bitkisi doğa ile iç içe yaşam fırsatı demektir.