Nisan 20, 2020

Güzel görüntüleri, kokuları, yaprakları, meyveleri ve işlevsel özellikleri ile süs bitkileri hepimizin hayatında yer kaplamaktadır. Gerek iç gerekse dış ortamlarda dekoratif ya da kullanım amacına göre çokça tercih edilmektedirler. Dekoratif olarak daha çok iç mekanda kullanılan süs bitkileri orkide, menekşe, sümbül gibi saksılarımızı süsleyen çiçeklerdir. İç mekan süs bitkileri renkleri ve kokuları ile evlerimize ve iş yerlerimize güzel bir dokunuş katmaktadır. Dış mekanlarda ise daha çok çam, sarmaşık ve çalı gibi türler tercih edilir. Bu bitki türleri de bahçelerimizde, bina ve ev girişlerinde hoş bir görünüm sergilemektedirler.

Süs bitkilerine olan ilgi gün geçtikçe artmakta ve buna bağlı olarak süs bitkisi satan mekanların sayısı da çoğalmaktadır. Ülkemizin bir çok ilinde faaliyette olan süs bitkisi üreticileri alıcılara çeşit ve teknik bakım ile ilgili oldukça yardımcı olmaktadırlar. Özellikle Adıyaman süs bitkisi üreticileri bu konuda müşterilerinden tam not almayı başarmış durumda.

Adıyaman Süs Bitkisi

Adıyaman ilimiz süs bitkileri açısından oldukça çeşit sunan üreticilere sahip. İç ve dış süs bitkileri dışında kesme çiçekler ve doğal çiçek soğanları çeşitleri ile sizlere geniş bir yelpazede hizmet sunuyorlar. Kesme çiçekleri buket ve çelenklerde tercih edip ilgili yerlere ulaştırabilirsiniz. Doğal çiçek soğanlarını ise daha çok bahçıvanlık işlerine meraklı iseniz tercih edebilirsiniz. İstekleriniz doğrultusunda birçok çeşidi ve bu işin üstatları ile Adıyaman süs bitkisi sizlere yardımcı olmaya hazır.