Nisan 20, 2020

Beslenmek için kullanılmayan daha çok kokusu, çok renkli çiçekleri sebebiyle yetiştirilen bitkilere süs bitkileri denir. Evimizin içinde, balkonumuzda, bahçemizde dekoratif olarak da renk kattığı için kullandığımız süs bitkileri çeşitlilik göstermektedir. Hediye olarak buket şekline getirilen çiçekler de süs bitkilerinin arasındadır. Bu rengârenk doğa şölenleri insanların ruh hallerini de olumlu yönde etkilemektedir. Çiçeği olmayan süs bitkileri de vardır elbette. Kaktüsler de tahmin edeceğiniz üzere bu sınıfın içerisine alınabilir.

İç ve Dış Mekan Süs Bitkileri

Çoğu süs bitkisi iç veya dış mekan ayrımı yapmadan yetiştirilebilirken, istisnalar da vardır elbette. Güneş ve sıcak seven bir bitkiyi kışın dış mekanda bırakmanız mümkün olmamaktadır. Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde size bütün türler ve yetiştirilme yöntemleriyle ilgili bilgileri paylaşıyor olacağız.

Balıkesir’de Süs Bitkileri Yetiştiriciliği

Balıkesir iklim özellikleri ve konumu dolayısıyla çoğu bitkinin yetiştirilmesi için uygun bir şehirdir. Özellikle Edremit’te görülen süs bitkileri seraları ülke ekonomisine dolaylı yoldan katkı sağlamaktadır. Şehrin genelinde de süs bitkilerinin satışının olduğunu göreceksiniz.

Süs Bitkileri ve Biz

Süs bitkileri günümüzde her evde görülen ve caddeleri renklendiren enerji yükseltici bitkilerdir. Balıkesir’de de ülkenin her şehrinde olduğu gibi kaliteli fidelere ulaşmak çok kolay değildir. Biz yıllardır süs bitkisi yetiştiriciliğinin yanında birçok bitki yetiştirdiğimiz için işimizi deneyimimizle hizmetinize sunuyoruz. Balıkesir Süs Bitkisi  olarak her çeşit süs bitkisini bizden temin etmeniz mümkün. Canlı fidelerimizle bir telefon uzağınızdayız.