Nisan 20, 2020

Zeytin fidanları, zeytin yetiştiriciliğe olan talep doğrultusunda gün geçtikçe artmaktadır. Manisa zeytincilik olarak her çeşit zeytin fidanı için çelikleme, yumrulama ve aşılama yöntemleriyle çoğaltma yapılmaktadır. Firmamıza göndereceğiniz iletide hangi çeşit zeytin fidanı istediğinizi belirtmeniz üzerine, talebe uygun yöntemle çoğaltılan zeytin fidanları gönderilecektir. Dikimi yapılacak olan zeytin fidanları en az 1 yaşında olmalıdır ve gerekli bakımlarının yapılmış olması gerekir. Her zeytin fidanı, kendine uygun toprak türünde, uygun sulama ve bakım ile kısa sürede gelişecek ve sizlere meyvelerini sunmaya başlayacaktır. Zeytin bakım isteyen bir ağaçtır. Gösterilen ilgi düzeyinde daha çok ürün vermesi ve gelişmesi beklenir.

Zeytin fidanı almak için sadece zeytin yetiştiriciliği yapıyor olmak gerekmez. Evinizde, bahçenizde ve balkonunuzda da zeytin fidanı ekmek ve bakmak mümkündür. Fidanların bakımının yapılması, suyunun ve gübresinin verilmesi gelişimi için yeterli olacaktır.

Zeytin Fidanı Yetiştirme

Firmamızdan istenilen her zeytin fidanı, dikime hazır olacak şekilde budanarak gönderilmektedir. Elinize geçen fidanları kutudan çıkardıktan sonra sulamanız yol yorgunluğunu üstünden atmasına, kendine gelmesine yardımcı olur. Eğer gelir gelmez zeytin fidanını dikmeyecekseniz de 2 günde bir sulamanız gerekmektedir. Dikim yapılacak olan toprağın temizlenmesi ve derin bir çukur açılması ile fidanı toprağa yerleştirerek dikebilirsiniz. Senede birkaç kere toprağı havalandırmak, gerekli zamanlarda gübre vermek, düzenli olarak sulamak ve zeytin fidanının güneş almasını sağlamak fidanının kısa sürede büyümesi ve meyve vermesi için gereklidir.