Nisan 20, 2020

İzmir zeytin fidanı, perakende ve toptan fidan satışının gerçekleştirildiği fidan satışları sayesinde Türkiye’nin belirli bölgelerinde zeytin üretimini kolaylaştırmaktadır. Birbirinden farklı niteliklerde ürünler elde etmek istiyorsanız farklı özelliklere sahip zeytin fidanlarına ihtiyaç duyarsınız. Mavi ve sarı sertifikalı zeytin fidanları ile uygun koşulları sağlayarak evinizde dahi zeytin üretimi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Asit oranı az olan zeytinler üreterek sofralık zeytin üretimine katkıda bulunabilirsiniz. Yağ oranı yüksek olan zeytinler elde etmek için ise farklı fidanlara ihtiyaç duyarsınız. Elde ettiğiniz zeytinlerle zeytinyağı üretimi veya sabun üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Sağlıklı ve dayanıklı fidanlar ile zeytin üretimi işi kolaylaşmaktadır. Fidanların yetişeceği toprak için asit ve gübre kullanımını da gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu ürünleri bu noktadan da alabilmeniz mümkündür.

Zeytin Fidanlarının Özellikleri Nelerdir?

İzmir zeytin fidanı farklı özelliklere bulunan zeytin fidanlarını da alabileceğiniz bir adrestir. Elde etmek istediğiniz ürünün özelliklerini dikkate alarak satın alacağınız fidanlar, lezzetli ve sağlıklı ürünlerin elde edilebilmesi açısından önem taşımaktadır. Gemlik fidanı olarak ifade edilen ve ülkemizde sıklıkla tercih edilen zeytin fidanı sofrada tüketim için oldukça elverişlidir. %30 oranında yağ içerdiği için lezzetli zeytinlerin elde edilmesini de kolaylaştırır.

Zeytin serası üretiminde dahi çeşitli fidanlar satın alarak sağlıklı ürünler elde edebilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz ürünleri kendiniz işleyebilirsiniz veya bir işletmeye satarak gelir elde edebilirsiniz. Fidan seçimini doğru şekilde yaptığınız zaman toprağınızdan verim almanız da kolaylaşacaktır.